Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

СОЦІАЛЬНА ТА КУЛЬТУРНО-МАСОВА РОБОТА В УНІВЕРСИТЕТІ

 

Основні напрямки діяльності нашого відділу:

 

  • -сприяння розвитку системи студентського самоврядування;
  • -сприяння в організації діяльності молодіжних і студентських громадських об’єднань, творчих клубів, секцій і гуртків всередині університету;
  • -регулярне проведення різних позанавчальних культурно-масових і спортивно-оздоровчих заходів зі студентами;
  • -регулярне проведення заходів спрямованих на реалізацію завдань з громадсько-патріотичного і духовно-морального виховання;
  • -організація підготовки студентських і молодіжних лідерів, проведення зборів студентського й молодіжного активу;
  • -інформаційна підтримка виховної та позанавчальної роботи, робота зі зв’язків із громадкістю й засобами масової інформації;
  • -сприяння в адаптації першокурсників, профілактика наркоманії та інших форм девіантної поведінки;
  • -організація й допомога в участі студентів у міських, межрегіональних, всеукраїнських і міжнародних молодіжних програмах і заходах.

 

Головною метою соціальної та культурно-масової роботи в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка є сприяння розвитку всебічно розвиненої особистості, шляхом долучення студентів до різноманітних конкурсів, акцій, флешмобів тощо.

 

Велика увага приділяється організації та проведенню виховних заходів, присвячених соборності й незалежності України, спрямованих на формування у студентства високого рівня патріотизму, популяризацію культури і національних традицій України, національну консолідацію та злагоду (змагання «Козацькі розваги», присвячені Дню захисника Вітчизни, святкування Дня рідної мови, Дня української писемності, Дня Європи, Дня Перемоги, Дня Конституції, Дня незалежності України, Дня соборності, вшанування пам`яті жертв голодомору тощо). Проводиться цілеспрямована робота зі збереження рідномовної культури студентства. Те, що ця діяльність є плідною, доводять, зокрема, постійні перемоги студентів університету в Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, де вони посідають призові місця як в області, так і в Україні.

Систематично проводяться зустрічі студентів університету з ветеранами Великої Вітчизняної війни, «круглі столи» на теми: «Ми воювали в ім’я Батьківщини», «Спогади про Велику Вітчизняну війну», «Шляхами партизанської слави на Сумщині», «Козацькі полки Сумщини», «Євроінтеграція України та проблема соборності», «Тяжкий вирок Голокосту» тощо, науково-практичні конференції («Роль українського народу у Великій Перемозі 1945 року», «Партизанський рух в Україні в період Великої Вітчизняної війни», «Проблема соборності у контексті сучасного розвитку України», «Діяльність підпільно-партизанського руху на Сумщині в 1941-1943 рр.» «Днів тих слава не померкне» тощо).

 

В університеті розроблений і втілюється в життя план заходів, присвячених формуванню позитивного іміджу Збройних сил України (перегляд документальних фільмів, тематичні вечори, зустрічі, збір коштів та теплого одягу, здавання крові тощо).

 

Одним із найважливіших аспектів гармонійного духовного розвитку особистості є розкриття художньо-естетичного потенціалу, творчих здібностей майбутніх учителів, для чого використовуються як випробувані часом, так і інноваційні форми роботи.

В університеті працюють творчі колективи та студії, зокрема Народний театр-студія естрадного вокалу “Екстрим”, студія авторської пісні “Музика слова”, студії сучасного й народного танців, молодіжний студентський драматичний театр, фольклорний ансамбль автентичного співу, народна академічна хорова капела, академічний жіночий хор, літературна студія “Орфей” та ін.

 

Щороку в університеті проводиться від 80 до 100 культурно-масових заходів, присвячених всеукраїнським і міжнародним святам, знаменним датам. Вже стали традиційними посвята у студенти, святкові концерти до Дня працівників освіти, Міжнародного дня студента), Нового року, Дня святого Валентина, Міжнародного жіночого дня 8 Березня, Дня науки (підбиття підсумків студентської науки та творчості), концертні вітання для учасників різноманітних міжнародних та всеукраїнських конференцій, що проходять на базі університету тощо.

 

Обдаровані студенти університету здобувають численні нагороди в обласних, всеукраїнських і міжнародних творчих змаганнях: Міжнародному фестивалі студентської художньої творчості «Барви осені» (2012 р. – ІІІ місце; 2013 р. – ІІ місце); Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва, присвяченого 175-річчю Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (ІІІ місце); Міжрегіональному телерадіофестивалі «Зоряний простір» (2012 р. – І, ІІ місця); IV міжнародному фестивалі танцю Art-Bomb (2012 р., І місце); Всеукраїнському фестивалі авторської пісні і поезії «Скіфія» (диплом лауреата), обласному конкурсі української естрадної пісні «Радослав» (ІІІ місце); обласному фестивалі творчих колективів, працівників підприємств, організацій та установ «Пісня в душі – безпека на виробництві» (дипломи лауреатів) тощо.

 

Належний рівень організації культурно-масової роботи в університеті створює всі умови для гармонійного розвитку особистості студента, реалізації творчого потенціалу, талантів та обдарувань молоді.

 

За період 2016 – 2018 рр. членами студентського самоврядування університету та факультетів були організовані різноманітні культурно-масові заходи (інтелектуально-розважальна гра “Що? Де? Коли?”, брейн-ринг, конкурс сумок, фотобатли, ярмарки до Дня Святого Миколая, акція до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка «Лунає Шевченко через віки», наукова конференція «Вплив соціальних мереж на людину», виїзна конференція студентського самоврядування «Обмін досвідом: надія і перспективи», форум «Схід-Захід: партнерство і співпраця» та ін.), спортивні змагання “Богатирські ігри”, присвячені Всесвітньому дню здоров'я (спільно зі спортивним клубом “Прометей”), змагання між мешканцями гуртожитків “Живчик-старти”, проведено численні благодійні соціальні й екологічні акції.

За ініціативи студентського самоврядування було реалізовано низку нових проектів, проведення яких стало доброю традицією. Так, традиційним вже стало проведення тижня студентського самоврядування, у межах якого відбувається “День навпаки” (перебування молодих лідерів у ролях керівництва університету й факультетів). Також за традицією щорічно напередодні Дня студента проводиться круглий стіл адміністрації вищих навчальних закладів, органів студентського самоврядування і представників профспілок “Актуальні проблеми студентської молоді”, де обговорюються перспективи розвитку університету, різноманітні аспекти життя студентів, шляхи вирішення проблем студентства.

У 2017 році був проведений захід толерантності з іноземними студентами інших вищих навчальних закладів м. Суми «Подолаємо расизм разом». Іноземні студенти презентували свої країни, розповідали про навчання та труднощі життя в іншій країні.

До роботи студентського самоврядування залучаються іноземні студенти з Туреччини, Узбекистану, Туркменістану, Азербайджану, які навчаються в університеті; їх представники включені до складу студентського ректорату, ради гуртожитку.

Традиційним є щорічне проведення ярмарок до Масляної, до Дня св. Миколая, Дня інваліда. Студентське самоврядування співпрацює з різними дитячими закладами Сумщини; кошти, виручені на ярмарках, спрямовуються на придбання необхідних речей для дітей-сиріт, хворих дітей, дітей-інвалідів тощо.

У 2013 році стартувало декілька нових проектів, серед них – Буккросинг. Цей проект сприяє загальному розвитку культури студентів, поваги до книги, популяризації художньої літератури. Також започатковано проведення дводенного виїзного тренінгу-семінару «Адаптація першокурсників». Великою подією на Сумщині стало проведення обласного танцювального конкурсу «StudDans», ініціатором якого стало студентське самоврядування університету.

Фізична культура і спорт в університеті є невід’ємною частиною формування загальної культури особистості студента, збереження і зміцнення їх здоров’я, організації та забезпечення здорового способу життя.

Спортивний клуб «Прометей» та директорат Інституту фізичної культури організовує роботу спортивних секцій, тренувальний процес та забезпечує участь студентів у змаганнях різного рівня. В університеті функціонують 35 груп підвищення спортивної майстерності, 8 спортивних секцій з олімпійських видів спорту.

Належна увага приділяється організації спортивних змагань на університетському рівні. Щорічно проводяться чемпіонати та кубки університету серед факультетських команд з 8 видів спорту. На рівні факультетів проводяться спартакіади серед курсів та кубки деканів факультетів та директорів інститутів з футзалу, баскетболу, волейболу та ін.

Протягом 2017 – 2018 рр. систематично проводилися змагання між викладачами та студентами університету; турнір з волейболу, шахів, флорболу, баскетболу, футзалу, футболу, лижних перегонів, одноборств, паурліфтингу, стрільби з луку, спортивного туризму, стрітболу; кубки деканів з ігрових видів спорту.

Студенти університету мають змогу відвідувати групи здоров’я з волейболу, футзалу, а також займатися в тренажерному залі та у басейні.

Команди університету протягом 2016 – 2018 рр. виборювали призові місця у студентських лігах м. Суми з футзалу, гандболу, баскетболу . У 2017 році студентські збірні університетські команди з лижних гонок та біатлону перемогли у I зимових спортивних іграх серед вищих навчальних закладів України.

Щорічно студенти стають переможцями та призерами міської спартакіади, обласної універсіади (обласних спортивних ігор), Всеукраїнської та Всесвітньої універсіад, чемпіонатів та кубків світу і Європи. Кожного року студенти виборють велику низку медалей у змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня з різних видів спорту.

Спортивно-масова робота, що проводиться в університеті, сприяє підвищенню рівня фізичної підготовки молоді, розкриттю її спортивного потенціалу та всебічному розвитку особистості студента як повноцінного представника суспільства й української нації.

 

 

 

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

На сайті

На даний момент 235 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW