Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

Бузковий блюз ботанічного саду
Традиційна благодійна акція в Сумах примножить колекцію дзвіночків

Алла ФЕДОРИНА

Цю акцію проводять саме в пору цвітіння бузку, з чого й виникла назва — «Бузковий блюз». Її місце також традиційне — ботанічний сад Сумського державного педагогічного університету імені Макаренка. Сад служить університету чудовим навчальним майданчиком, адже тут зібрані рослини з різних країв, різних кліматичних зон. Бузкова алея з багатьма видами цього куща — одна з прикрас ботанічного. Під час «Блюзу» мелодії та фарби природи злилися з мелодіями концерту класичної музики, що відбувся просто неба. Грали майже фахівці — студенти факультету мистецтв університету.

Цьогоріч до програми виступів факультет додав ще одне дійство — дефіле моделей у фольклорному стилі, що органічно вписалося в «декорацію». Моделі, до речі, розробили також студенти — під керівництвом викладача кафедри образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури Лариси Ванєєвої.

Отже, пахощі, музика, квіти, і не лише природні, а й образні — сумські художники продемонстрували на акції свої твори із зображенням квітів. Справді, чарівно!.. Та захід має не лише мистецьку, а й благодійну місію. Для цього, власне, «Блюз» і започаткували. Адже ботанічний сад університету, який існує вже понад 60 років і входить до переліку об’єктів природоохоронного фонду області, нині «виживає». Заповідна справа, говорить директор саду Сергій Буднік, неприбуткова, а от затрат потребує. На закупку та вирощення рослин, догляд за ними, утримання території…

У попередні роки завдяки «Бузковому блюзу» працівники саду змогли довести до ладу вже аварійну теплицю. А нинішні пожертви, повідомила останню новину фахівець зі зв’язків із громадськістю університету Алла Лиховоз, планують витратити на поповнення колекції дзвіночків.

2013 р.

"Бузковий блюз" залунав у Сумському ботанічному саду

У Сумському ботанічному саду пройшла мистецька та благодійна акція «Бузковий блюз».

Про це повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Цей захід традиційно проводиться у період цвітіння бузку, який є основною «дійовою особою» акції. Її започаткували, аби дарувати людям радість спілкування з прекрасним і хоча б якось підтримати сам ботанічний сад, для догляду за яким катастрофічно не вистачає коштів», - розповів директор ботанічного саду Сергій Буднік, який є одним з організаторів акції.

За його словами, сад, якому вже понад 60 років, належить Сумському державному педагогічному університету ім. А.С. Макаренка і входить до переліку об’єктів природоохоронного фонду області. Тут росте близько тисячі видів рослин, і п’ята частина з них належить до рідкісних чи занесених до Червоної Книги.

У «живій колекції» ботанічного саду не тільки місцеві рослини, а й зразки флори інших регіонів України і навіть інших природно-кліматичних зон. Тут можна побачити рослини пустель, степів, лісів, гірські види Карпат у мініатюрі, а також Криму і Кавказу, японські та китайські рослини. Одна із перлин саду – бузкова алея з рідкісними видами цього куща, як-от бузок перський чи амурський.

Гостям свята запропонували концерт класичної музики, твори у виконанні викладачів та студентів факультету мистецтв Сумського державного педагогічного університету. Також факультет мистецтв представив дефіле моделей одягу у фольклорному стилі, розроблених під керівництвом викладача кафедри образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури Лариси Ванєєвої. Сумські художники порадували виставкою своїх робіт на квіткову тематику.

Гостям мистецького свята пропонувалося долучитися до шляхетної справи: пожертвувати кошти на благоустрій ботанічного саду.

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

На сайті

На даний момент 218 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW