Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

Викладачі факультету є авторами відомих в Україні підручників та навчальних посібників для вищих та загальноосвітніх навчальних закладів: проф. Стеблянко М.І. очолював колектив авторів підручника з ботаніки; проф. Чайченко Н.Н.– відомий спеціаліст з методики навчання хімії, опублікувала декілька навчальних посібників до практичних занять з хімії. Доценти Леонтьева Г.Г., Корнус А.О., Бова О.В., Сюткін С.І. є авторами кількох підручників та навчальних посібників з фізичної та економічної географії. Викладачами кафедри ботаніки здійснено видання підручників з генетики та методики навчання біології. Доцентами Польським Б.М. і Торяник В.М. створено сучасний посібник для школи „Основи біології”. Доценти кафедри хімії – Більченко М.М., Гиря О.О., Скляр А.М. є авторами підручників з хімії для університетів та середньої школи.

Високий рівень наукової діяльності викладачів факультету та відповідна лабораторна і науково-методична база дають можливість залучити студентів до активної наукової творчості у складі гуртків та проблемних наукових груп. Разом із викладачами студенти беруть участь у наукових дослідженнях: лабораторних експериментах, польових географічних та біологічних експедиціях. Для більш активного залучення студентів до наукової діяльності факультет започаткував всеукраїнську конференцію молодих учених «Актуальні проблеми довкілля».

100_4195

Пленарне засідання конференції "Актуальні проблеми дослідження довкілля" (2011 рік)

Окрім професійно-орієнтованої психолого-педагогічної освіти, факультет надає студентам фундаментальну підготовку з біології, географії, хімії. Навчаючись у магістратурі, студенти факультету отримують належну наукову підготовку та кваліфікацію викладача вищої школи. Це дозволяє випускникам продовжувати навчання в аспірантурі університетів Києва, Харкова та наукових закладів Національної Академії Наук України. Близько 5% випускників факультету щорічно вступають до аспірантури. На кафедрах факультету також діє аспірантура, яку очолюють досвідчені науковці проф. Чайченко Н.Н. та проф. Нешатаєв Б.М.

Достатньо високий науковий потенціал кафедр факультету дає можливість співпрацювати з науковими закладами Національної Академії України: інститутом ботаніки ім. М.Холодного, інститутом зоології ім. І. Шмальгаузена, інститутом загальної та неорганічної хімії ім. В.Вернадського. На факультеті виконуються дослідження на замовлення Міністерства освіти і науки України, обласного державного управління з охорони природи та природних ресурсів.

Матеріальна база факультету закладалась із часів його заснування і знаходиться у динамічному розвитку. Кафедри факультету мають обладнані спеціалізовані кабінети, навчальні та наукові лабораторії.

P1010005

Студенти природничо-географічного факультету на заняттях у кабінеті картографії

Ще у 30-ті роки було створено ботанічний сад, який сьогодні налічує більше тисячі видів рослин, з них близько 200 – рідкісні. Він є пам’яткою садово-паркового мистецтва і має статус державного заказника. У 60-ті роки в мальовничому урочищі “Вакалівщина” заснований біологічний стаціонар для проведення навчальних практик із зоології та екологічних досліджень.

IMG_6790

У ботанічному саду

З метою більш глибокого вивчення флори, фауни і природних ресурсів Сумської області та України студенти факультету відвідують заказники та заповідники. Під час навчання студенти факультету кожного року проходять навчальні практики з біології та географії у Криму та Карпатах.

Високий науково-педагогічний рівень викладачів та належна матеріально-технічна база факультету дозволяють університету надавати якісну освіту з природничих наук.

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

На сайті

На даний момент 194 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW