Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

Ця багатогалузева кафедра існує з часу становлення Сумського педагогічного інституту. В аудиторіях і лабораторіях кафедри отримали фахові знання, набули ґрунтовну наукову та педагогічну підготовку тисячі студентів біологічного та інших факультетів. Ще у 1930-ї роки тут успішно працювали такі відомі науковці і досвідчені педагоги, як ентомолог М. П. Дядечко, геолог І. П. Чернецький, фізіолог Г.В. Попов, по війні і пізніше – зоологи Т.В. Родіонова, Т.С Чупіс, геолог Г.Г. Мурашківська, гістолог А.І. Завірюха, фізіолог А.Г, Масаригін, еколог і теріолог В.О. Межжерін, методисти-біологи Є.В.Середенко, С.М. Шевченко, біохімік П.В. Ужако, патологоанатом і фізіолог І.І. Яновський, протистолог В.М. Кравченко, фізіолог І.Є. Пустовгар,С.Л. Зільман, В.Л. Зільман анатом Л.М. Мазанова, орнітологи М.Є. Матвіенко, М.П. Книш, гідробіолог Р.В. Бабко, аранеолог В.А. Гнелиця та ін. Вони збагатили науковий доробок кафедри, залишили по собі добрі трудові й наукові традиції та вагомий внесок в скарбницю пам’яті. Зараз підготовку студентів з дисциплін кафедри успішно ведуть досвідчені викладачі, дослідники тваринного світу: теріолог І.Р. Мерзлікін, ентомолог О.В. Говорун. У галузі фізіології людини і тварин плідно працюють  О.А. Касьяненко, О.О. Пташенчук, В.І. Шейко у галузі методики викладання біології – С.Е. Генкал. Очолює кафедру кандидат біологічних наук О.В. Говорун.

Основними напрямами різноманітних наукових досліджень є:

1) вивчення фауни та екології тварин Північно-Східної України в умовах антропічного тиску;

2) вікові особливості морфофункціональних і психофізіологічних показників та адаптаційних можливостей дитячого організму в сучасних екологічних та соціально-економічних умовах.

Науковці кафедри разом із студентами, в співдружності з працівниками інших вищих навчальних закладів та наукових установ, щороку здійснюють експедиції у різні регіони України (Сумщина, Кримський п-ов, Карпати) і РФ. Продовжується багаторічіний моніторинг стану фауни Сумщини, не перериваються дослідження з екології багатьох видів безхребетних і хребетних тварин. Особливий інтерес до видів, які включені в Червону книгу України та регіонально-рідкісних, загалом, до природо-охороної тематики. Проводяться пошуки та обстеження нових ділянок, територій з метою створенння природних резерватів, екологічні дослідження різноманітних водних об’єктів. За участі науковців-зоологів були організовані й проведені наукові конференції, науково-практичні семінари. Усе це в тісній співдружності з науковцями інших кафедр і факультетів університету.

На кафедрі виконуються держбюджетні проекти, в яких беруть активну участь і студенти-природничники. Викладачі кафедри виступають на обласному телебаченні та у місцевій пресі з висвітленням екологічних реалій м. Суми та області.

В аудиторіях, лабораторіях та зоологічних музеях кафедри студенти опановують сучасні знання з зоології, цитології, гістології, анатомії та фізіології людини і тварин, біогеографії, популяційної екології, етології, методики викладання шкільного курсу біології. Про школу кафедра ніколи не забуває, адже готуємо вчителів, підтримуємо тісні зв’язки з багатьма шкільними колективами. У багатьох школах Сумської та інших областей працюють випускники нашого Університету. Важливим етапом навчальної та наукової підготовки студентів є тривала польова зоологічна практика, що, звичайно, проходить на зоологічному стаціонарі в мальовничій місцевості біля с. Вакалівщина, що в Сумському районі. Ліс, озеро, остепнені балки, екскурсії по вранішній росі й вечірнє багаття, цікаві спостереження за різноманітними тваринами, збір колекцій, хвилювання перед заліками та екзаменами... Молода людина пізнає світ живих істот, розширюється коло наукових інтересів, накопичується потенціал, який знаходить свій вихід у доповідях на засіданнях наукових гуртків, семінарів і конференцій, вагомо лягає в курсові та дипломні роботи студентів і магістрантів. Кращі з студентів отримують можливість розвивати свої творчі здібності в магістратурі та аспірантурі. Кафедра постійно дбає про нарощення свого викладацького та наукового потенціалу.

 

IV Міжнародний конкурс серед школярів на кращій навчально-практичний проект

«Природа, Людина, Держава – 2012»

MПочинаючи з 2009 року для юних дослідників з країн СНД проводиться

Міжнародний конкурс серед школярів на кращий навчальний науково-прикладний проект "Природа, Людина, Країна". За чотири роки з разового заходу конкурс перетворився в довгостроковий проект, рівноправними учасниками якого стали і оргкомітети, і автори робіт, і їх керівники.

Основним завданням конкурсу є поширення досвіду практичної діяльності школярів середніх і старших класів в області збереження природних екосистем та рідкісних видів, формування в суспільстві екологічного світогляду. З цією метою організатори збирають вже завершені і успішно впроваджені індивідуальні та колективні проекти, кращі з яких відзначаються грамотами та цінними призами. Проте, завдання конкурсу, полягає не лише в тому, щоб конкурс закінчився не просто призами та збіркою праць, а саме широким обміном досвідом, який буде проводитися всіма доступними засобами, а потім застосовуватися в інших регіонах.

Традиційно конкурс проводиться в два етапи: 1 етап - на рівні суб'єкта Російської Федерації або іншої країни-учасниці; 2 етап - на міжнародному рівні. Конкурс проводиться за п’ятьма номінаціями:

- особливо охоронювані природні території;

- водно-болотні угіддя та інші природні екосистеми в критичному стані;

- збереження видів Червоної книги і місць їх проживання;

- птахи і людина;

- ідеї ​​збереження живої природи в побуті і культурі різних народів.

Більш детальніше про конкурс можна дізнатися на сайті http://birder.ru/news.php?extend.225

22 травня 2012 року були підведені підсумки 2 етапу конкурсу. Серед робіт-переможців і науковий проект, виконаний під керівництвом одного із викладачів природничо-географічного факультету. Зокрема, у номінації «Птахи та людина» третє місце посіла робота Савостян Марії, учениці 10 класу Олешнянської ОВК Охтирського району Сумської області на тему «Біолого-екологічні особливості великої синиці в умовах лісостепових дібров Сумської області». Науковим керівником цього дослідження виступив доцент кафедри зоології, анатомії та фізіології людини і тварин Мерзлікін Ігор Романович.

Вітаємо Ігоря Романовича та бажаємо йому та його учениці подальших успіхів та нових наукових відкриттів!

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

На сайті

На даний момент 218 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW