Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

Індивідуальні консультації практичного психолога

4Багатьом людям дуже важко долати психологічні труднощі, які виникають на життєвому шляху. Консультація психолога полягає в тому, що за допомогою онлайн-консультування у процесі спілкування в людини, яка звертається до психолога, активуються додаткові психологічні сили і проявляються властивості, що, у свою чергу, допомагають людині справитися з труднощами або психологічною проблемою. Якщо ми відчуваємо дискомфорт у шлунку, ми поспішаємо до гастроентеролога, при поколюванні в серці – до кардіолога тощо, не наважуючись, як правило, займатися самолікуванням, хоча про шлунок і серце кожен із нас знає більше, ніж про психіку. Людей, в яких немає проблем, не буває. Тому консультування час від часу потребують всі, і краще не чекати, коли ця чи інша проблема набере незворотній характер, а душевний біль почне переростати в соматичні захворювання. Як свідчить світова статистика, 70% пацієнтів, які роками звертаються за терапевтичною допомогою до кардіологів,  гастроентерологів,  урологів та інших спеціалістів, потребують не лікувальної, а психологічної і психотерапевтичної допомоги.

 

Психологічне консультування – це бесіда із психологом-консультантом, спрямована на вирішення проблем клієнта (у формі групових та індивідуальних консультацій). Психолог-консультант допомагає клієнтові в пошуку шляхів вирішення власних проблем. Таким чином, психолог-консультант готує клієнта до самостійного вирішення подібних проблем у майбутньому. Зазвичай для успішного консультування необхідні декілька регулярних зустрічей (від 5 до 10) з психологом-консультантом. Індивідуальні консультації психолога – це вид психологічної допомоги, спрямований на вирішення різнотипних психологічних проблем. Основним засобом дії є бесіда, у ході якої психолог допомагає Вам зрозуміти справжні причини Ваших проблем, а також виробити успішні стратегії подальшої поведінки й  допоможе Вам розібратися в собі.

Таким чином, індивідуальне консультування – це вид спеціально організованого спілкування, у процесі якого психолог-консультант допомагає клієнтові дослідити і прояснити свою життєву ситуацію, актуалізувати додаткові сили та здібності, щоб знайти вихід із складних для нього обставин.

Буває, що, прийшовши до психолога-консультанта, людина вперше замислюється про власну роль у своїх життєвих невдачах і починає розуміти, що для того, щоб йому дійсно допомогли, однієї або навіть декількох зустрічей із психологом недостатньо. Із цього не випливає, що клієнт відразу ж звернеться по серйознішу допомогу — це може трапитися нескоро або не трапитися ніколи, але навіть просте знання про те, що допомога може бути надана йому, є дуже важливим. Такий взаємозв‘язок консультування та психотерапії веде до відкриття широких і багатогранних можливостей практичної психології, гарантії того, що кожен, хто звертається до фахівця-психолога, може знайти для себе те, що відповідає його потребам на даний момент безкоштовно і конфіденційно. Клієнт формує впевненість у собі, учиться долати труднощі самостійно.

Можна виділити основні положення в підході до консультування:

1. Консультування допомагає людині робити вибір і діяти за власним розсудом.

 

2. Консультування допомагає освоювати нову поведінку.

 

3. Консультування сприяє особистісному розвитку клієнта.

 

4. У консультуванні акцентується відповідальність клієнта, тобто визнається, що незалежний, відповідальний індивід здатен у відповідних обставинах ухвалювати самостійні рішення, а психолог-консультант створює умови, які заохочують вольову поведінку клієнта.

Для ефективного консультування необхідно:

5Вчасно приходити на всі призначені зустрічі. Зустрічі переважно відбуваються раз на тиждень протягом однієї години. Якщо Ви пропускаєте зустрічі, то консультування буде малоефективним.

 

Активно працювати над Вашими цілями протягом тижня. Результати консультування залежать від того, якою мірою Ви візьмете на себе відповідальність за досягнення власних цілей. Психолог-консультант не даватиме порад і не прийматиме рішень за Вас.

 

Бути відвертими. Щиро діліться Вашими почуттями та думками, навіть якщо це для Вас незручно. Повідомляйте психолога про те, що Вас турбує в консультативній роботі, що Вам допомагає і що не допомагає.

 

Продовжувати консультування попри відчуття дискомфорту. Дуже важливо продовжувати консультування, навіть якщо Ви відчуваєте дискомфорт щодо розмов на болісні теми. Ці відчуття є природними й інколи неминучими в процесі консультування.

 

Набратися терпіння. Процес консультування займає деякий час. Ваші проблеми розвивалися роками, їх неможливо вирішити за декілька зустрічей. У таких випадках потрібно працювати протягом певного періоду часу.

 

Обговорити із психологом-консультантом свою готовність закінчити консультування. Для Вашого консультанта важливо знати, що Ви почуваєтесь готовими завершити Вашу роботу в консультуванні. Консультант може підтримати Ваше рішення або заохотити Вас переглянути його. Важливо пам’ятати, що остаточне рішення залишається за Вами.

Студенти СумДПУ мають можливість звернутися на консультацію до практичного психолога із вказаних нижче питань ( цей список проблем не є вичерпним):

• пригнічений настрій;
• відчуття неповноцінності;
• труднощі в міжособистісних стосунках;
• втрата бажання спілкуватися з іншими;
• самокритика, невпевненість у собі;
• проблеми з навчанням та низька самооцінка;
• самотність і ностальгія за домом;
• стрес, депресивний стан;
• почуття тривоги, страху через складні життєві обставини;
• страхи, пов’язані з публічними виступами;
• сумніви з приводу професійного самовизначення;
• втрата важливих стосунків.

Призначити зустріч з практичним психологом

IMG_2615Консультації надаються практичним психологом з досвідом роботи зі студентською молоддю Ратєєвою Вікторією Олександрівною

Кабінет психологічної служби СумДПУ знаходиться в аудиторії № 426 

(корпус факультету іноземної та слов'янської філології)

 

Консультування відбувається виключно за попереднім записом. Для того, щоб дізнатися більше про надання консультацій та записатися на ознайомчу зустріч, телефонуйте за номерами:

Анонімний телефон довіри для студентів:  685-981.

Зателефонувавши за цими номерами, Ви особисто поспілкуєтеся з практичним психологом і можете призначити час ознайомчої консультації. Ця консультація триває 1-1,5 години. За результатами ознайомчої зустрічі приймається рішення про подальше консультування.

 

Послуги надаються в робочі дні згідно з графіком консультацій. При необхідності пропуску зустрічі клієнт зобов’язаний повідомити консультанта не менше, ніж за добу до призначеного часу зустрічі.

 

Якщо у Вас немає можливості прийти на очну консультацію, Ви можете одержати первинну консультацію психолога по e-mail: ratviktoriya@ya.ru

 

Психологічна служба надає індивідуальні консультації за графіком:

Понеділок

Вівторок

Середа

Пятниця

 

 

14:00 – 18:00

 

 

 

 

9:00 – 13:00

 

 

14:00 – 18:00

 

 

9:00 – 13:00

       

 

Ваші очікування від першої та подальших зустрічей

Під час ознайомчої зустрічі Ви поділитеся власними проблемами й уявленнями про бажані зміни. Психолог-консультант ознайомить Вас із умовами та процесом консультування. За результатами ознайомчої зустрічі приймається рішення про подальше консультування. Подальші консультативні зустрічі зазвичай відбуваються 1-2 рази на тиждень протягом однієї години. Практичний психолог дотримується професійних етичних стандартів щодо конфіденційності інформації.

 
 

Гарантуємо індивідуальний підхід, результат та конфіденційність

6Мета нашої роботи - надання безкоштовної та кваліфікованої психологічної допомоги студентам, викладачам і співробітникам Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка
1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

На сайті

На даний момент 236 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW